پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
بازدید : 3493
نویسنده : roholla

نازی ها و در راس ان هیتلر به تاریخ و فرهنگ ایران بسیار علاقه مند بودند . و در ان زمان که اروپایی ها ایرانی را حقیر می پنداشتند نازی ها بسیار به ایرانی ها احترام می گذاشتند.
احترام نازی ها به ایران و ایرانی انقدر عمیق بود که سران نازی به رسم ایرانیان سبیل خود را بزرگ میکردند تا چهره هایی شبیه ایرانیان داشته باشند آلفرد روزنبرگ دیدگاه پرداز نامور نازیسم و نویسنده ی نوشتار استوره های سده ی بیستم از ایرانیان و به ویژه زرتشتیان بسیار یاد می کند او ایرانیان را خالص ترین و ناب ترین آریاییان خوانده و زرتشت را ستوده و پیامبر یگانه پرست آریاییان خوانده است او در مورد ایرانیان چنین میگوید ایرانیان اوستایی دارند که در آن پیرامون آریاییان نوشته و مهمترین نوشتار و کهن ترین نوشتار پیرامون آریاییان است. نژاد شناسان اریایی ایرانی ها را هم نژاد المانی ها و از تبار"اریایی" می دانستند.
هیتلر هخامنشیان و ساسانیان را افتخار ملت اریا می نامید و پیروزی های یونانی ها را در جنگ های ماراتن و سالامیس را مشتی دروغ می دانست و از سورنا به عنوان افتخار اریایی ها یاد می کرد.
بسیاری از بناهایی که در زمان رضاشاه ساخته شدند به وسیله مهندسان المان نازی و با مساعدت هیتلر ساخته شدند. یک نمونه مشهور ان پل ورسک در سواد کوه یا پل سفید اهواز هست.

این مطلب را خواستم بگویم این درست که هیتلر برای جهان بد بود. اما برای ایران یک نعمت بود.

من هیتلر را دوست دارم چرا که ایران را دوست داشت.
عاشقم بر هر انکس که عاشق ایران باشد.

 


:: موضوعات مرتبط: روابط دیگر کشور ها با ایران , ,
:: برچسب‌ها: نازی , هیتلر , رضا شاه , اریایی , هخامنشیان , ساسانیان ,صفحه قبل 1 صفحه بعد