اسناد محرمانه بین ایران و آلمان در جنگ جهانی دوم
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
بازدید : 10439
نویسنده : roholla
Iran beter

 

اسناد محرمانه بین ایران و آلمان در جنگ جهانی دوم

هیتلر: امپراتوری پارسیان باید دوباره احیا گردد !!!

هیتلر با رضا شاه پیمانی محرمانه امضا کرد که این پیمان ایران بزرگ نام گرفت.

بر طبق این پیمان تمام خاورمیانه از جمله کشورهای عربی تا اسراییل از سمت غرب و از شرق تا هندوستان جزیی از خاک ایران میشد.!

طبق اسنادی که در دهه 1970 انتشار یافت، سفیر وقت ایران در مسکو سوم امرداد 1320 ( یک ماه پیش از تعرض نظامی لندن ومسکو به ایران) درباره اولتیماتوم مورخ 28 تیرماه این سال دولتهای انگلستان و شوروی به دولت ایران یک گزارش شفاهی توسط پیکی ویژه به تهران فرستاده و در آن خبر داده بود ، دولت شوروی که به دلیل پیشروی سریع آلمان در خاک آن کشور به دولت انگلستان احساس نیاز می کند به خواست این دولت ، اولتیماتوم مشترک را امضا کرده و اولتیماتوم اخراج آلمانی ها از ایران یک بهانه است، انگلستان می خواهد به ایران لشکر بکشد و از شوروی خواسته است که کمک کند زیرا که گمان می کند که میان سران ایران و آلمان قول و قرارهایی برای تصرف مشترک خاورمیانه گذارده شده است.

دکتر دیوید اروین تاریخدان انگلیسی نیز در یک سخنرانی گفته بود که طبق یک توافق ضمنی و محرمانه با رضاشاه پهلوی که از سال 1935 (1314 خورشیدی) تقریبا خود را از سلطه و نفوذ انگلستان خارج ساخته بود ، آدولف هیتلر رهبر حزب نازی آلمان تصمیم داشت که با کمک ارتش ایران خاورمیانه و هند را از دست انگلستان خارج سازد و در عوض منطقه تاجیک نشین افغانستان و اراضی دیگری در شمال و غرب را به ایران بازگرداند تا امپراتوری پارسیان احیاء شود.

هدف آدولف هیتلر از تعرض به شوروی انهدام کمونیسم و نیز تصرف قفقاز و رسیدن به خاورمیانه بود.

همانطور که میدانید بنا بر همین دلایل ذکر شده ، در پایان با شکست هیتلر در جنگ جهانی دوم و فتح برلین ، سه قوای قدرتمند متفقین یعنی شوروی استالینی ، انگلیس چرچیل و آمریکای روزولت ، برخلاف تمامی معاهدات امضا شده و اعلامیه بی طرفی ایران در جنگ جهانی دوم از سه جانب وارد ایران شده و با فتح ایران و تهران که به نام پل پیروزی متفقین نامگذاری شده بود ، رضا شاه را برای همیشه از پادشاهی ایران خلع و تا پایان عمر از ایران به جزایر دورافتاده موریس تبعید کردند .


مطالب مرتبط با این پست
.می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: